در این پست به بررسی روش های خرید نیکل از طریق شرکت تهران متال مارکت خواهیم پرداخت، لازم به ذکر است پس از بحران کرونا جهت حفظ سلامتی مشتریان خود، شرکت تهران متال مارکت روش های متنوعی جهت استعلام قیمت نیکل و همچنین خرید آن را بر مشتریان فراهم کرده است.

فلز نیکل، یک فلز بسیار پرکاربرد در صنایع است، از فلز نیکل در ساخت باتری ها، آبکاری کروم، فلز ضد زنگ و ده ها کاربرد دیگر استفاده می شود. با این حال شرکت تهران متال مارکت به عنوان یک عرضه کننده با سابقه در بازار فلزات ایران است، از طرف دیگر تهران متال مارکت سابقه همکاری با مشتریان داخلی و خارجی را داشته است.

نیکل یک عنصر شیمیایی با نماد Ni و عدد اتمی ۲۸ است. این یک فلز براق سفید به رنگ نقره ای است و دارای یک رنگ طلایی کم است. نیکل به فلزات انتقالی تعلق دارد و سخت و شکل پذیر است.

نیکل خالص، پودر شده برای به حداکثر رساندن سطح واکنش پذیر، فعالیت شیمیایی قابل توجهی را نشان می دهد، اما قطعات بزرگتر در شرایط استاندارد به کندی با هوا واکنش نشان می دهند، زیرا یک لایه اکسید روی سطح تشکیل می شود و از خوردگی بیشتر (منفعل شدن) جلوگیری می کند.

حتی در این صورت ، نیکل خالص طبیعی فقط در مقادیر بسیار کمی در پوسته زمین یافت می شود، معمولاً در سنگهای اولترا مافیک و در فضای داخلی شهاب سنگ های بزرگتر نیکل – آهن که در خارج از جو زمین در معرض اکسیژن قرار نگرفته اند.

معرفی و خرید نیکل

استعلام قیمت و خرید نیکل

خواص، وقوع و کاربردهای فلز نیکل

نیکل به رنگ سفید نقره‌ای، سخت‌تر و سخت‌تر از آهن، به دلیل استفاده از آن در ساخت سکه بسیار آشناست، اما به عنوان فلز خالص یا به شکل آلیاژ برای بسیاری از کاربردهای خانگی و صنعتی از اهمیت بیشتری برخوردار است. نیکل عنصری بسیار کم همراه با آهن در ذخایر زمینی و شهاب سنگ ها وجود دارد. این فلز توسط یک شیمیدان و کانی شناس سوئدی، بارون اکسل فردریک کرونستد، که نمونه ناخالصی از سنگ معدن حاوی نیکولیت (نیکل آرسنید) تهیه کرد، جداسازی و شناسایی شد.

  منگنز چیست؟

پیش از این، سنگ معدنی از همین نوع را به نام «نیک پیر» و افرادش کوپفرنیکل می‌نامیدند، زیرا اگرچه شبیه سنگ مس بود، اما فلزی شکننده بدست می آمد. نیکل از نظر فراوانی، دو برابر فلز مس است، حدود ۰٫۰۰۷ درصد از پوسته زمین را تشکیل می دهد. این یک ترکیب نسبتاً رایج از سنگ‌های آذرین است، اگرچه ذخایر کمی از نظر غلظت، اندازه و قابلیت دسترسی برای منافع تجاری واجد شرایط هستند. اعتقاد بر این است که مناطق مرکزی زمین دارای مقادیر قابل توجهی هستند. مهمترین منابع پنتلاندیت است که همراه با پیروتیت نیکل دار یافت می شود که انواع خاصی از آن حاوی ۳ تا ۵ درصد نیکل است و کالکوپیریت و لاتریت های نیکل دار مانند گارنیریت، سیلیکات منیزیم نیکل با ترکیب متغیر وجود دارد.

متالورژی نیکل در جزئیات آن پیچیده است، که بسیاری از آنها با توجه به سنگ معدن خاصی که فرآوری می شوند، بسیار متفاوت هستند. به طور کلی، سنگ معدن به تری سولفید دی نیکل، Ni2S3 (با نیکل در حالت اکسیداسیون +۳) تبدیل می شود، که در هوا اکسید می شود تا اکسید نیکل، NiO (حالت + ۲) به دست آید، که سپس با کربن احیا می شود تا فلز به دست آید. مقداری نیکل با خلوص بالا توسط فرآیند کربونیل ساخته می شود.

نیکل (با عدد اتمی ۲۸) از نظر استحکام و چقرمگی شبیه آهن (عدد اتمی ۲۶) است اما از نظر مقاومت در برابر اکسیداسیون و خوردگی بیشتر شبیه مس (عدد اتمی ۲۹) است که ترکیبی از بسیاری از کاربردهای آن است. نیکل رسانایی الکتریکی و حرارتی بالایی دارد. بیش از نیمی از نیکل تولید شده در آلیاژهای آهن (به ویژه در فولادهای زنگ نزن) استفاده می شود و بیشتر آن در آلیاژهای مقاوم در برابر خوردگی با مس (از جمله مونل که حاوی ۶۰ تا ۷۰ درصد نیکل، ۳۰ تا ۴۰ درصد است) استفاده می شود.

  استعلام قیمت قلع

نیکل همچنین در آلیاژهای مقاومت الکتریکی، مغناطیسی و بسیاری از انواع دیگر مانند نقره نیکل (با مس و روی اما بدون نقره) استفاده می شود. فلز بدون آلیاژ برای تشکیل پوشش های محافظ روی فلزات دیگر، به ویژه با آبکاری الکتریکی استفاده می شود. نیکل ریز تقسیم شده برای کاتالیز هیدروژناسیون ترکیبات آلی غیراشباع (مانند چربی ها و روغن ها) استفاده می شود.

نیکل را می توان به راحتی با استفاده از روش های استاندارد سرد و گرم کردن سنگ های آن، ساخت. نیکل به آرامی با فلوئور واکنش نشان می دهد و در نهایت یک پوشش محافظ از فلوراید ایجاد می کند و بنابراین به عنوان فلز خالص یا به شکل آلیاژهایی مانند مونل در تجهیزاتی برای جابجایی گاز فلوئور و فلوریدهای خورنده استفاده می شود. نیکل در دماهای معمولی فرومغناطیسی است، اگرچه نه به شدت آهن، و الکترومغناطیسی کمتری نسبت به آهن دارد، اما به راحتی در اسیدهای معدنی رقیق حل می شود.

نیکل طبیعی از پنج ایزوتوپ پایدار تشکیل شده است: نیکل-۵۸ (۶۸٫۲۷ درصد)، نیکل-۶۰ (۲۶٫۱۰ درصد)، نیکل-۶۱ (۱٫۱۳ درصد)، نیکل-۶۲ (۳٫۵۹ درصد)، و نیکل-۶۴ (۰٫۹۱ درصد). دارای ساختار کریستالی مکعبی محور است. نیکل تا دمای ۳۵۸ درجه سانتیگراد یا ۶۷۶ درجه فارنهایت (نقطه کوری آن) فرومغناطیسی است. این فلز به طور منحصر به فردی در برابر عملکرد قلیایی ها مقاوم است و اغلب برای ظروف محلول های غلیظ هیدروکسید سدیم استفاده می شود. نیکل در شرایط عادی به آرامی با اسیدهای قوی واکنش می دهد تا هیدروژن را آزاد کند و یون های Ni2+ را تشکیل دهد.

خواص فلز نیکل

خواص و کاربردهای فلز نیکل

ترکیبات موجود در نیکل

نیکل در ترکیبات خود حالت های اکسیداسیون ۱-، ۰، ۱+، ۲+، ۳+ و ۴+ را نشان می دهد، اگرچه حالت ۲+ بسیار رایج ترین است. Ni2+ تعداد زیادی کمپلکس را تشکیل می‌دهد که شامل اعداد هماهنگی ۴، ۵، و ۶ و همه انواع ساختاری اصلی مانند هشت وجهی، دو هرمی مثلثی، چهار وجهی و مربعی است.

  کاربرد های قلع

ترکیبات دارای نیکل در حالت +۲ کاربردهای صنعتی متنوعی دارند. به عنوان مثال، کلرید نیکل، NiCl2، نیترات نیکل، Ni(NO3)2·۶H2O، و سولفامات نیکل، Ni(SO3NH2)2∙۴H2O، عمدتاً در حمام های آبکاری نیکل استفاده می شوند. سولفات نیکل، NiSO4، همچنین در آبکاری نیکل و همچنین در تهیه کاتالیزورها، لعاب‌های زمینی و مواد تثبیت کننده برای رنگرزی و چاپ پارچه استفاده می‌شود. اکسید نیکل، NiO و پراکسید نیکل، Ni2O3، به ترتیب برای استفاده در سلول های سوختی و باتری های ذخیره سازی آماده می شوند. فریت های نیکل به عنوان هسته های مغناطیسی برای انواع تجهیزات الکتریکی مانند آنتن ها و ترانسفورماتورها استفاده می شوند.

ترکیبات معمولی نیکل در طبیعت، که در آن عمدتاً به عنوان مواد معدنی در ترکیب با آرسنیک، آنتیموان و گوگرد وجود دارد، سولفید نیکل، NiS است. آرسنید نیکل، NiAs؛ نیکل آنتیمونید، NiSb؛ دیارسنید نیکل، NiAs2؛ نیکل تیوآرسنید، NiAsS؛ و نیکل تیوآنتیمونید، NiSbS. در سولفید نیکل در حالت اکسیداسیون +۲ است.

استعلام قیمت و خرید فلز نیکل از تهران متال مارکت

جهت استعلام قیمت و خرید در تهران متال مارکت نیکل سه روش وجود دارد.

 • در روش اول، شرکت یا شخص حقیقی می تواند در ساعات اداری به تلفن درج شده در سایت که شرح ذیل هستند تماس بر قرار کنند.

۰۲۱-۳۳۱۱۹۹۹۲ (برای تماس در زمان ادازی)
۰۹۱۲۱۷۸۸۲۱۱ (برای تماس در زمان های غیر اداری)

 • در روش دوم، خریدار حقیقی یا حقوقی می تواند به بخش تماس با ما در سایت وارد شده و یک پیام برای شرکت بگذارد، کارشناسان ما در اسرع وقت با شما ارتباط بر قرار خواهند کرد، همچنین اگر قصد دارید که سند مکاتبات به شکل مکتوب در ایمیل شما ثبت گردد، می توانید به طور مستقیم به ایمیل info@tehranmetalmarket.comپیام بدهید.
 • در روش سوم می توانید به شکل حضوری به دفتر شرکت به نشانی تهران – خیابان امیرکبیر کوچه ناظم الاطباء – پاساژ مبصر پلاک ۶۱ مراجعه کنید.

شرکت تهران متال مارکت به عنوان یک شرکت پر سابقه در زمینه تولید و عرضه فلزات اساسی با سال ها تجربه می تواند نیاز مشتریان خود را به سرعت و با بهترین کیفیت بر طرف کند.

سوالات متداول خرید فلز نیکل

نیکل اغلب برای چه مواردی استفاده می شود؟

نیکل فلزی به رنگ سفید مایل به نقره‌ای است که عمدتاً برای استحکام بیشتر فولاد ضد زنگ و سایر آلیاژها استفاده می‌شود و بهتر در برابر دماهای شدید و محیط‌های خورنده مقاومت می‌کند.

مهمترین کاربردهای نیکل چیست؟

 • مهمترین کاربرد این عنصر این است که از آن برای ساخت سکه استفاده می شود.
 • در ساخت سیم استفاده می شود.
 • در توربین های گازی و موتورهای موشکی استفاده می شود زیرا توانایی مقاومت در برابر خوردگی حتی در دماهای بالا را دارد.
 • از آن برای ساخت انواع آلیاژها استفاده می شود که بیشتر برای ساختن زره پوش، میخ یا لوله استفاده می شود.
 • مونل (آلیاژهای نیکل و مس)، یک ترکیب سخت است و می تواند در برابر خوردگی توسط آب دریا مقاومت کند. از این رو، در شفت پروانه در قایق ها و کارخانه های نمک زدایی استفاده می شود.

خواص فیزیکی و شیمیایی نیکل چیست؟

 1. نیکل فلزی به رنگ سفید مایل به نقره ای، سخت، چکش خوار و انعطاف پذیر است.
 2. رسانای خوبی برای گرما و الکتریسیته است.
 3. دو ظرفیتی است، یعنی ظرفیت آن دو است.
 4. این فلز به آرامی در اسیدهای رقیق حل می شود.
 5. نقطه ذوب آن ۱۴۵۳ درجه سانتیگراد و نقطه جوش آن ۲۹۱۳ درجه سانتیگراد است.

نکات ایمنی و اقدامات احتیاطی استفاده از نیکل چیست؟

 • از آنجایی که این فلز رادیواکتیو است، برای زندگی سمی و مضر است.
 • ترکیب ۹۹Tc از نظر طبیعت بسیار آلوده کننده و برای زندگی خطرناک است.
 • هنگام کار با مواد شیمیایی باید از دستکش ایمنی استفاده کرد.
خرید فلز نیکل

استعلام قیمت و خرید فلز نیکل

درباره ما

تهران متال مارکت یک شرکت تخصصی در زمینه تهیه، توزیع، خرید، فروش انواع فلزات صنعتی و غیر آهنی و برخی از مواد شیمیایی مورد استفاده و مصرفی در صنایع آبکاری است.

شرکت تهران متال مارکت تولید کننده قلع ۶۳% با برگ آنالیز و کیفیت قابل رقابت با قلع استانول آلمان با تضمین صد در صد است که هم اکنون طرف قرار داد بزرگترین شرکت های تولید کننده برد های الکتریکی است، همچنین شرکت تهران متال مارکت در زمینه فروش و پخش قلع خالص مالزی و اندونزی، سرب خالص کارخانه های معتبر، روی ۹۹/۹۵ تا ۹۹/۹۹ درصد، نیکل اینکونل کانادا و ژاپن و نروژ، منیزیم چینی و ایرانی، کادمیوم ایرانی و آلمانی، انواع مس، آلومینیوم با آلیاژهای مختلف و اکسید کادمیوم روسی و اروپایی فعال بوده و به شکل گسترده در زمینه تامین، صادرات و واردات این فلزت دارای فعالیت است.

شرکت تهران متال مارکت با وجود سال ها فعالیت در زمینه فلزات و تجارب حاصل از آن، به شکل توانمند قادر است نیاز های کلیه مشتریان داخلی و بین‌المللی را در بالا ترین استاندارد کاری برآورده نماید و به شکل حرفه ای در پروژه های بلند مدت و کوتاه مدت نیاز مشتریان خود را برطرف سازد.