نیکل اینکونل چیست؟ به طور کلی اینکونل چه هستند؟ شاید شما به عنوان یک مشتری وقتی وارد یک شرکت خرید و فروش فلزات می شوید، نام نیکل اینکونل به گوشتان بخورد، که از قضا بسیار محصول پر طرفداری هست.

شرکت تهران متال مارکت سال هاست که عنوان عرضه کننده و فروشنده نیکل اینکونل عمل می کند و دارای مشتریان بسیاری در بازار است، پس امروز تصمیم گرفتیم این محصول را به طور کامل معرفی کنیم.

نیکل اینکونل

گروه اینکونل ‌ها  که به انگلیسی Inconel نوشته می شود عبارت است یک دسته از سوپر آلیاژ های فلزی که بر پایه فلز نیکل می باشند. این گروه از سوپر آلیاژ ها در برابر خوردگی و اکسیداسیون در شرایط کاری دما و فشار دارای مقاومت بالا مقاومت بالایی دارند. در دمای بسیار بالا، روی سطح آلیاژهای نیکلی اینکونل لایه‌ ای مقاوم، پایدار و غیرفعال از اکسید ایجاد می گردد، این اتفاق از خوردگی بیشتر فلز جلوگیری می کند. گروه فلزی-نیکلی اینکونل در رنج وسیعی از دما ها استحکام خود را حفظ می ‌کند. این آلیاژ کاربرد ویژه در شرایطی که آلومینیوم و فولادهای زنگ نزن به علت احتمال وقوع خزش در دماهای بالا قابل استفاده نمی باشند، را دارا می باشد.

نام نیکل اینکونل از کجا آمده است؟

نام نیکل اینکونل از کجا آمده و چرا آن را با این نام مینامند؟ نام تجاری نیکل اینکونل، اولین بار توسط شرکت .Special Metals Co ثبت گردید،  این گروه آلیاژی از خانواده آلیاژهای  نیکل- کروم هستند و می توان گفت و به‌ طور کلی برای کصارف صنعتی در مجاورت حرارت بالا استفاده می شود . نیکل اینکونل به نام‌های “inco” و “iconel” نیز معروف است. از دیگر نام‌ های تجاری دیگر اینکونل می توان به  Inconel 625, Chronin625 Altemp 625, Haynes 625, Nickelvac 625 و Nicrofer 6020 اشاره کرد.

Aluminum alloys and their applications

Aluminum alloys and their applications

تاریخچه نیکل اینکونل

نیکل اینکونل اولین بار در سال ۱۹۴۰ و توسط یک شرکت انلیسی در انگلستان با این نام معروف شد، با این وجود اکنون بسیاری از شرکت ها و کشور های دیگر به تولید این آلیاژ می پردازند.

  لیتیوم چیست؟

خصوصیات نیکل اینکونل

نیکل اینکونل دارای برخی از ویژگی های خاص می باشد . برای همین ویژگی ها است که طرفداران خاص خود را دارد. اگر بخواهیم به طور ساده این ویژگی ها را بگوییم. باید گفت :

  • مقاومت به اکسیداسیون و خوردگی عالی در دماهای بالا دارند؛ پس برای کار در محیط‌های تحت فشار و انرژی جنبشی بالا، بسیار مناسب هستند.
  • مقاومت خوردگی خوب در محیط‌های اسیدی مثل اسیدهای سولفوریک و فسفریک
  • خصوصیات مکانیکی عالی در محیط‌های کاری گرم و سرد مثل تنش تسلیم بالا (حتی در دماهای نزدیک به ۷۵۰ درجه سانتیگراد)، استحکام کششی بالا، مقاومت به خستگی و مقاومت مناسب به خزش

استعلام قیمت نیکل اینکونل

جهت خرید نیکل می توانید به بخش استعلام قیمت فلزات اساسی وارد شده و از قیمت فلزات آگاه شوید، شرکت تهران متال مارکت به عنوان یک عرضه کننده با سابقه در بازار فلزات ایران، می تواند نیاز مشتریان داخلی و خارجی خود را به بهترین شکل رفع کند.