فلز لیتیوم چیست و چه کاربردی دارد؟ شرکت تهران متال مارکت به عنوان یک فروشنده معتبر و با سابقه در زمینه فروشی فلزات غیرآهنی اقدام به عرضه و فروش فلز لیتیوم ۹۹ درصد کرده است، لذا در این پست در ابتدا به معرفی مشخصات فلز لیتیوم پرداخته و نهایتا نحوه استعلام قیمت لیتیوم و شیوه سفارش خرید آن در تهران متال مارکت را توضیح می دهیم.

عنصر لیتیوم چیست و چگونه کشف شد؟

لیتوم یک عنصر شیمیایی است و لیتیوم را با علامت (Li)  در جدول تناوبی نمایش می دهند، همچنین عدد اتمی عنصر لیتیوم معادل مقدار ۳ است. عنصر یا به بیان دیگر فلز لیتیوم برای اولین بار در ابتدای قرن ۱۹ میلادی توسط شمیدان بزرگ بزریلی خوزه بونیفاسیو دو اندرادا ای سلوا ( José Bonifácio de Andrada e Silva) در یک معدن فلز کشف شد. با این حال فلز لیتیوم تا یک قرن بعد از کشف به شکل گسترده مورد استفاده نگرفت و اوایل قرن بیستم بود که پس از انجام تحقیقات فراوان و یافتن خواص جالب در مورد این فلز، اقدام به استفاده گسترده از این فلز شد.

لیتیوم 99 درصد

ویژگی های فلز لیتیوم چیست؟

فلز لیتیوم دارای خواص بسیار جالبی است. فلز لیتیوم بسیار سریع با آب واکنش نشان می دهد، به همین علت است که این فلز در زیر روغن های خاص و در شرایط محیطی خاص نگهداری می شود، لیتیوم در صورت مواجه شدن با آب سریعا واکنش داده و اکسید می شود.

نکته دیگه در مورد فلز لیتیوم، کیفیت بالای این فلز در هدایت جریان الکتریکی است، به عبارت بهتر، از فلزلیتیوم می توان به عنوان یک هادی قابل قبول جریان التریکی نام برد.

  تاثیرات انتخابات امریکا بر قیمت طلا، دلار و فلزات اساسی

همچنین از فلز لیتیوم به عنوان سبک ترین فلز گروه فلزی نام برده می شود، چگالی فلز لیتیوم نصف چگالی آب بود و در صورت انداختن این فلز در آب روی آب شناور می شود.

کاربرد فلز لیتیوم چیست؟

لیتیوم داراری کاربرد های فراوان است، از این فلز در صنایع مختلفی استفاده می شود، از جمله این صنایع می توان به صنعت هوایی، پزشکی و بسیاری دیگر از صنایع اشاره کرد، با این حال مهم ترین کاربرد های فلز لیتیوم به شرح ذیل است.

از لیتیوم کلرید که به شدت توان جذب رطوبت را دارد به عنوان یک جذب کننده رطوبت در صنعت استفاده می شود.

از لیتیوم هیدروکسید به علت خواص جالب هنگام قرار گرفتن در کنار روغن و ایجاد دمای کاری بالا در روغن در صنایع مختلف استفاده می شود.

لیتیوم به خاطر رنگ زیبا در هنگام آتش گرفتن، به عنوان مواد افزودنی در ترقه های و وسایل آتش بازی مورد استفاده قرار می گیرد.

از جمله مصارف دیگر لیتیوم استفاده از لیتیوم به عنوان سوحت جامد موشک ها است، به عبارت دیگر از فلز لیتیوم در ساخت سوخت جامد وسایل پرنده هوافضایی استفاده می شود.

همچنین از کربنات لیتیوم و سیترات لیتیوم به عنوان داری تثبیت کننده حالت بیمار استفاده شده که بیانگر کاربرد این فلز در پزشکی می باشد.

همچنین از لیتیوم به عنوان یک عنصر پر کاربرد در ساخت باتری های لیتیومی می توان نام برد، صنعت باطری های لیتیومی، در چند سال اخیر و فراگیر شدن خودرو های الکتریکی، بسیار رشد کرده و از این رو تقاضا را در بازار خرید و فروش این فلز بسیار داغ کرده است.

  همه چیز درمورد سولفات آلومینیوم یا زاج سفید

خطرات فلز لیتیوم یست؟

لیتیم همانند فلزات قلیایی دیگر در حالت خالص، شدیدا” آتش زا و در معرض هوا و مخصوصا” آب تا حدی انفجاری می باشد. فلز لیتیوم یک فلز همچنین خورنده بوده، پس باید توجه خاص داشت که از تماس فلز لیتیوم با پوست بدن اجتناب شود . همچنین اگر بنا بر نگهداری و ذخیره سازی این فلز باشد، باید فلز لیتیوم را در هیدروکربن مایع قابل اشتعالی مانند نفت نگهداری نمود. همچنین فلز لیتیوم را می توان تا حدودی در دسته فلزات سمی قرار داد.

استعلام قیمت لیتوم در تهران متال مارکت

مشتریان و مصرف کننده های لیتیوم ۹۹ درصد می توانند از روش های مختلفی اقدام به استعلام قیمت محصولات تهران متال مارکت کنند، لذا توصیه می شود به صفحه استعلام قیمت فلزات اساسی مراجعه کنید.

درباره تهران متال مارکت

شرکت تهران متال مارکت یک شرکت تخصصی در زمینه تهیه، عرضه و توزیع محصولات غیر آهنی و فلزی است. شرکت تهران متال مارکت با وجود داشتن سال ها تجربه در زمینه بازار فلزات ایران، توانایی تامین نیاز مشتریان خود را با بهترین کیفیت و عالی ترین قیمت دارد. شرکت تهران متال مارکت در همکاری با شرکت های بزرگ داخلی و خارجی دارای کوله باری از تجربیات مختلف بوده و می تواند بهترین همکار شما در پروژه ها باشد.