فلزات چگونه تولید می شوند؟  ممکن است این سوالی باشد که شما در ذهن خود از خود بپرسید، با این حال سعی شده در این پست به تضیح در مورد روش های تولید فلزات بپردازیم، پس همراه ما باشید.

فلزات چگونه تولید می شوند ؟

نحوه تولید فلزات از حدود قرن ده تا میانه قرن نوزدهم، پیشرفت متالورژی بیشتر در خدمت تکنولوژی های تولید آهن و فولاد بود. با این حال در همین زمان بود که سنگ کک وارد صنایع متالورژی گردید. کک را از حرارت دادن زغال سنگ یا چوب در غیاب هوا تولید می کنند.

روش های تولید فلزات

سنگ کک یک ماده سوختی است که د ر مقایسه با زغال، دارای بازده بیشتری است. به عبارت درست تر کشف روش تبدیل زغال سنگ به کک در ابتدای قرن ۱۸ میلادی، باعث شروع انقلابی در صنایع متالورژی آهن و فولاد شد. از دوران باستان تا کنون مجموعا ۸۷ فلز کشف شده که به جز ۷فلز کشف شده در دوران باستان، ۲فلز در قرون وسطی، ۱۵فلز در قرن هجدهم میلادی، ۴۳فلز در قرن نوزدهم میلادی و ۲۰فلز در قرن بیستم کشف شده اند. البته باید مد نظر داشت بین تاریخ کشف و زمانی که تولید فلزات از نظر اقتصادی مقرون به صرفه بوده است، زمانی طولانی وجود دارد. چون در بررسی مسائل متالورژی نه تنها تولید فلز مهم است، بلکه موارد کاربرد آن نیز باید قابل توجیه باشد.

متالوژی و تولید فلزات

روش های جدید در متالورژی فیزیکی در پیشرفت علم و مهندسی متالورژی نقش بسیار زیادی داشته اند. از دیدگاه انواع متالورژی را می توان به دوبخش کلی شامل:متالورژی استخراجی و متالورژی صنعتی تقسیم نمود.
تهیه فلزات از سنگ معدن آن ها، در قلمرو متالورژی استخراج و تهیه قطعات فلزی قابل مصرف مستقیم و غیر مستقیم، از مواد اولیه فلزی مانند شمش در قلمرو متالورژی صنعتی قرار می گیرد.
انتخاب نوع روش عمدتا به مسائل اقتصادی، خواص فلزات، زمان تولید، اندازه، شکل و تعداد قطعات مورد نیاز بستگی دارد.

درباره ما

تهران متال مارکت یک شرکت تخصصی در زمینه تهیه، توزیع، خرید، فروش انواع فلزات صنعتی و غیر آهنی و برخی از مواد شیمیایی مورد استفاده و مصرفی در صنایع آبکاری است. شرکت تهران متال مارکت تولید کننده قلع ۶۳% با برگ آنالیز و کیفیت قابل رقابت با قلع استانول آلمان با تضمین صد در صد است که هم اکنون طرف قرار داد بزرگترین شرکت های تولید کننده برد های الکتریکی است، همچنین شرکت تهران متال مارکت در زمینه فروش و پخش قلع خالص مالزی و اندونزی، سرب خالص کارخانه های معتبر، روی ۹۹/۹۵ تا ۹۹/۹۹ درصد، نیکل اینکونل کانادا و ژاپن و نروژ، منیزیم چینی و ایرانی، کادمیوم ایرانی و آلمانی، انواع مس، آلومینیوم با آلیاژهای مختلف و اکسید کادمیوم روسی و اروپایی فعال بوده و به شکل گسترده در زمینه تامین، صادرات و واردات این فلزت دارای فعالیت است.

شرکت تهران متال مارکت با وجود سال ها فعالیت در زمینه فلزات و تجارب حاصل از آن، به شکل توانمند قادر است نیاز های کلیه مشتریان داخلی و بین‌المللی را در بالا ترین استاندارد کاری برآورده نماید و به شکل حرفه ای در پروژه های بلند مدت و کوتاه مدت نیاز مشتریان خود را برطرف سازد.

  نیکل اینکونل