از آنجایی که آلومینیوم کاربرد زیادی در دنیای امروز دارد سعی کرده ایم در این بخش به همه کاربردهای آن اشاره داشته باشیم.

آلومینیوم از نظر ارزش بسیار کاربردی است. این محصول در تمامی بخش های صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است. این محصول خالص ، نرم و ضعیف است. اما آلیاژهای آن می تواند بسیار مفید باشد. از آلیاژهای این عنصر به عنوان اجزای مهم هواپیما و راکت ها استفاده می شود. زمانی که آلومینیوم در خلا تبخیر می شود، نوعی پوشش تشکیل می شود که هم شامل نور مرئی و هم شامل گرمای تابشی است. این پوشش ها لایه نازک اکسید آلومینیوم محافظ را ایجاد می کنند. در واقع پوشش های نقره خاصیت خود را از دست نمی دهند. از دیگر کاربردهای این فلز در لایه آینه های تلسکوپی است. سایر کاربرد این عنصر در زیر لیست شده است:

حمل و نقل اتومبیل ها، کامیون ها، کشتی ها، ناوگان های دریایی، راه آهن و هواپیماها
بسته بندی قوطی ها، فویل ها
کالاهای با دوام مصرف کننده وسایل برقی خانگی، وسایل آشپزخانه
خطوط انتقال الکتریکی این عنصر وزن سبکی دارد و می توانید تا ۶۰ درصد هدایت الکتریکی را پوشش دهد.
ساختمان شامل درب، پنجره، دیوار پوش ها

آلومینیوم سومین فلز فراوان روی زمین است. این فلز گرانبها آنقدر کاربردهای متفاوت دارد که می توان گفت با هیچ فلز دیگری قابل مقایسه نیست! آلومینیوم فلزی است که ۱۰۰% قابل بازیافت است، بعلاوه بادوام است و حتی سال ها بدون پوسیدگی کار می کند. آلومینیوم هم از نظر کیفیت و هم از نظر ارزش، فلزی پرکاربرد پس از آهن است که بلافاصله در صنایع مختلف و همچنین در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربردهای ویدئویی آلومینیوم + آلومینیوم و خواص آن + آلومینیوم و ویژگی های آن

آلومینیوم به عنوان یک فلز مصرفی درجات مختلفی دارد. هر گرید آلومینیوم معمولاً برای هدف خاصی استفاده می شود. به طور کلی، آلومینیوم یک فلز بسیار محبوب است. زیرا دارای ویژگی های زیر است:

  • سبک وزن
  • قوی
  • مقاوم در برابر خوردگی در برابر فلزات
  • بادوام
  • شکل پذیر
  • رسا
  • بی بو
  • ۱۰۰% قابل بازیافت

جالب است بدانید که فرآیند جوشکاری آلومینیوم با فولاد متفاوت است. به طور کلی، جوشکاری آلومینیوم به تکنیک های مختلف، گازهای محافظ جوشکاری متفاوت و فرآیندهای مختلف قبل و بعد از جوشکاری نیاز دارد. آلومینیوم را می توان با سهولت نسبی جوش داد، اما قبل از هر چیز مهم ترین چیز این است که فرآیند جوشکاری مناسب را انتخاب کنید.