در صنعت حمل و نقل وجود آلومینیوم یک الزام است. کاهش قیمت آلومینیوم در این صنعت به ندرت دیده می شود. بیشترین جنبه صادرات این محصول در صنعت حمل و نقل دیده می شود.

آلومینیوم از دسته متداول ترین فلزاتی است که در کشورهای در حال توسعه و در کل دنیا خرید و فروش می شود بنابراین قیمت آلومینیوم وابسته به قیمت ارز است. نوسان قیمت این فلز امر کاملاً طبیعی محسوب می شود چون ما در مورد یک محصول صادراتی صحبت می کنیم که توانسته بسیاری از صنایع را از خوردگی نجات دهد.

قیمت آلومینیوم کیلویی

به طور کلی قیمت آلومینیوم کیلویی، سهم ارزشمندی در محاسبه محسوب می شود. البته شاید این محصول در مقدار کمتر یا بیشتر را نیز عرضه می شود. رایح ترین عواملی که روی قیمت آلومینیوم تاثیر می گذارد شامل موارد زیر است:

  1. تقاضای برق هر منطقه: از آلومینیوم برای صنایع برقی در هر منطقه استفاده می شود. بنابراین تقاضای برق در هر منطقه از مهمترین عواملی است که روی قیمت این محصول تاثیر زیادی می گذارد.
  2. فرآیند ذوب آلومینیوم: برای تولید آلومینیوم نیاز به مقدار انرژی بالایی است، بنابراین تغییرات در قیمت برق به صورت مستقیم روی هزینه آلومینیوم تاثیر می گذارد. این موضوع گاه به قیمت جابجایی یا خاموش شدن بسیاری از کارخانه های ذوب تمام می شود.
  3. تنوع موقعیت حمل و نقلی: در بسیاری از کشورهای بزرگ و پیشرفته از آلومینیوم برای صنعت حمل و نقل به خصوص اتومبیل و هوافضا استفاده می شود. پیشرفت در مواد جدید سبک‌تر و در دسترس بودن هر یک سبب می شود تا تقاضا برای آلومینیوم رویکرد دیگری داشته باشد و قیمت آن تغییر نماید.

لیست قیمت آلومینیوم

برای اینکه بتوانید جدیدترین لیست قیمت آلومینیوم را به شما اعلام کنیم باید صنایع مختلف را مثال بزنیم. در واقع می توان پیش بینی کرد که قیمت این محصول در صنایع مختلف به کدام سمت پیش می رود.

ساخت و ساز آلومینیوم تا حدود ۳۰ درصد از صنعت ساخت و ساز را به خود اختصاص داده است. رشد ساخت و ساز سبب افزایش قیمت آلومینیوم شده است.
شرکت هواپیمایی شرکت هایی هواپیمایی در حال تلاش برای استفاده از مواد کامپوزیت الیاف کربن با هدف کاهش آلومینیوم هستند. این موضوع سبب می شود که بازار آلومینیوم نوسان شدیدی در صنایع هواپیمایی داشته باشد. مشخص است که این مواد از نظر سبک اجرایی متفاوت ارزیابی می شوند.
حمل و نقل در صنعت حمل و نقل وجود آلومینیوم یک الزام است. کاهش قیمت آلومینیوم در این صنعت به ندرت دیده می شود. بیشترین جنبه صادرات این محصول در صنعت حمل و نقل دیده می شود.

قیمت آلومینیوم نرم

قیمت آلومینیوم نرم وابسته به بحران مالی بین المللی سنجیده می شود. اینطور که بررسی ها نشان می دهد افت فعالیت های تولیدی در بخش های مختلف مثل خودروسازی و لوازم خانگی و همینطور بسته بندی سبب شده است که تعرفه آلومینیوم دستخوش تغییراتی باشد.

البته که امید است عوامل حاشیه ای روی قیمت این محصول تاثیر مستقیمی نگذارد.

مثلاً کاهش تقاضا برای آلومینیوم نرم در صنایع پایین دستی سبب شده تا قیمت این محصول در این راستا نوسان زیادی نداشته باشد.

اما تغییرات ارزش برابری دلار در برابر سایر ارز های عمده دنیا سبب می شد تا نوسان همیشه با آلومینیوم همراه باشد. شاید این نکته کمی عجیب به نظر برسد اما به طور کلی تغییرات قیمت انرژی و نفت نیز روی تعرفه این محصول تاثیرگذار هستند و نیاز است که ساختار هر یک به طور دقیق سنجیده شود.

قیمت آلومینیوم درب و پنجره

قیمت آلومینیوم درب و پنجره به نسبت آلومینیوم خالص یا خام گرانتر است. البته این گرانی تا حدودی نگران کننده به نظر می رسد. در ساخت درب و پنجره به چندین دلیل مهم از آلومینیوم استفاده می شود.

  1. درب و پنجره های آلومینیومی به طور کلی مقاومت بالایی دارند.
  2. وزن این درب و پنجره ها به نسبت فلزهای دیگر سبک‌تر هستند.
  3. استحکام آلومینیوم برای درب و پنجره کاملاً ثابت شده است.
  4. تنوع رنگ و مدل بندی نیز بالا است و این موضوع سبب می شود که انتخاب آسانتر شود.
  5. از نسل جدید پروفیل های آلومینیوم درب استفاده می شود که مقاطع مختلفی دارند.
  6. این محصول در برابر خوردگی و زنگ زدگی دوام بالایی دارد و یک فلز مدرن محسوب می شود.

افزایش قیمت آلومینیوم

قیمت آلومینیوم

فکر می کنید علت افزایش قیمت آلومینیوم چیست؟

چه عواملی روی قیمت این محصول تاثیر زیادی می گذارند؟

یکی از موارد مهمی که بارها و بارها شاهد آن هستید، تغییرات قیمت فلزات گرانبها است.

به طور کلی تغییر در قیمت فلزات سبب می شود تا آلومینیوم نیز دستخوش یک سری تغییرات باشد.

از سوی دیگر اقدامات دولت برای تزریق مالی به بخش صنعت نیز سبب می شود که تحرک اقتصادی در زمینه آلومینیوم صورت بگیرد. بررسی های دقیق تر مشخص می شو که تغییرات شاخص سهام در بورس های عمده جهان از موارد مهمی است که قابل ارزیابی بوده و می تواند به صورت کاملاً جدی بررسی شود.

تغییرات نرخ بهره در کشورهای مختلف نیز موضوع مهمی بوده و نباید نادیده گرده شود. البته که یک سری انگیزه های سوداگرانه نیز وجود دارد که صحبت از آن از حوصله مقاله خارج است.

خرید آلومینیوم با قیمت مناسب

قیمت آلومینیوم می بایست بر اساس یک اصول مشخصی تغییر کند در غیر این صورت نمی توان گفت که فروشگاه مورد نظر منصف است. در فروشگاه تهران متال مارکت جدیدترین نرخ آلومینیوم اعلام شده است و البته که دسته بندی های مختلفی از این فلز وجود دارد.

این طبقه‌بندی کمک می کند تا قیمت فلز تغییر زیادی نداشته باشد و یا دست خریدار در خرید بازتر باشد. دقت کنید که آلومینیوم ها به طور کلی هم از نظر سبک اجرایی خاص هستند و هم از نظر نوع تولید در آلیاژهای مختلف از فرمولاسیون مخصوصی استفاده می کنند.

تقاضا در زمینه این فلز سبب می شود تا قیمت آن نرمال باقی بماند. البته که درجه بندی های مختلفی برای این فلز وجود دارد. مشخص است که بورس فلزات رو به رشد است. این موضوع سبب می شود تا محصول مورد نظر از نظر کیفیت نیز شرایط خاص خود را داشته باشد.

چه خوب است که محصول از نظر کیفیت شرایط خاص خود را داشته باشد. موضوع مهم دیگر این است که بخش های مختلف اقتصادی در این زمینه شاخص های مخصوص به خود را دارند و این موضوع سبب می شود تا کیفیت محصولات بهبود یابد.

قیمت آلومینیوم کیلویی + قیمت آلومینیوم نرم + لیست قیمت آلومینیوم